Bu Görüntü Karşısın Vali Altıparmak Çok Sinirlendirdi

Buldan Göğüs Hastalıklar Hastanesinin bazı bölümlerinin açılışı ve hastaneye katkıda bulunan hayırseverlere plaket verilmesi için Buldan’a gelen Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, beraberinde Buldan Kaymakamı Murat Sarı ile birlikte, tören dönüşünde yol üzerinde bulunan Abbas camiinde incelemelerde bulundu

Bu Görüntü Karşısın Vali Altıparmak Çok Sinirlendirdi

Buldan Göğüs Hastalıklar Hastanesinin bazı bölümlerinin açılışı ve hastaneye katkıda bulunan hayırseverlere plaket verilmesi için Buldan’a gelen Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, beraberinde Buldan Kaymakamı Murat Sarı ile birlikte, tören dönüşünde yol üzerinde bulunan Abbas camiinde incelemelerde bulundu.  Abbas Camii yanında bulunan Müftülük Lojmanında da incelemelerde bulunan Vali Altıparmak, binanın boş ve bakımsız olmasına çok sinirlendi. Bunun kabul edilebilir bir durum olmadığını belirten Altıparmak, bu binanın mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Yapıldığı yıldan sonra uzun yıllar altı Kuran Kursu, üst katı da müftülük lojmanı olarak kullanılan bina, yaklaşık beş yıldan beri Buldan’da görev yapan müftü Sedat Çakar’ın lojmanda kalmaması nedeniyle boş bulunmaktaydı.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Buldan İlçe Müftüsü Sedat Çakar, binanın kendilerine ait olmadığını, binanın sahibinin Vakıflar Aydın Bölge Müdürlüğünün olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bina daha önceki dönemlerde geçmiş müftü arkadaşlarımız tarafından alt katı Kuran Kursu, üst katı da lojman olarak kullanılmış. Bu tamamen karşılıklı iyi niyetle olmuş. Binada tadilat yapmak isteyip bunu kiradan düşelim dediğimizde Vakıflar Bölge Müdürlüğü olur vermedi. Denizli Büyükşehir Belediyesi de binayı kendilerine verilmesi karşılığı restore etmek istediğini söyledi ancak bu da kabul görmedi. Binada geçmiş yıllardan kalan tabelaları ve içerisindeki sıra benzeri eşyaları da şimdi arkadaşlarımız alıyorlar.” dedi.


Kaynak: Buldandayasam.net

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243