Başkan Şevik’ten Nevruz Bayramı mesajı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  21 Mart Nevruz Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.  Nevruz'un yeni bir gün olduğu kadar "Baharın uyanış müjdesi, barış ve kardeşliğin diriliş mevsimi olduğunu vurgulayan Başkan Şevik, “Nevruz, Türk kültürünün sönmeyecek varlık ateşi, silinmeyecek beka alametidir” dedi.

BULDAN 22.03.2021, 09:31 22.03.2021, 09:33
Başkan Şevik’ten Nevruz Bayramı mesajı
banner1749

HABERDENİZLİ.COM

Türk milletinin hem ata hem de ana yurdunda baharın habercisi olarak ayrıcalıklı bir yeri bulunan Nevruz Bayramı’nın her zaman kardeşliğin, neşenin, coşkunun, hoşgörünün alameti olduğunu vurgulayan Başkan Şevik, mesajında şunları kaydetti:

“3 bin yıllık gelenek ile kutlanan, ‘Yeni Gün’ anlamına gelen Nevruz, Türk toplumu için ayrı bir önem arz etmektedir. Göktürklerin Ergenekon’dan demirden dağı eritip çıkmalarını, baharın gelişini, doğanın uyanışını temsil eder. Nevruz huzur içinde, milli birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde tüm insanlık için sevgi, barış ve kardeşlik gibi değerlerin önemini hatırlatır. Nevruz Bayramı; bereketin, beklentinin, birlik ve dirliğin asırlarca kaynağı, milli, vicdani ve insani hasletlerin buluşma kaynağıdır. Nevruz, Türk kültürünün sönmeyecek varlık ateşi, silinmeyecek beka alametidir. Büyük Türk milleti Nevruz Bayramını hakkıyla, layıkıyla, gururla yaşayacak, inşallah geleceğe taşıyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Türk milletinin, Türk-İslam aleminin ve Denizli ve Buldanlı vatandaşlarımızın Nevruz Bayramını kutluyor, sağlıklı, huzur dolu ve başarılarla geçecek bir ömür diliyorum.”

Yorumlar (0)