Başkan Şevik, Miraç Kandili Mesajı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında Miracın hem bir mucize hem de manevi bir muvaffakiyet olduğunu belirterek tüm İslam aleminin kandilini kutladı. 

BULDAN 10.03.2021, 07:23 10.03.2021, 07:35
Başkan Şevik, Miraç Kandili Mesajı

Miracın yükselişin en kutlusu, en kutsalı, vuslatın en görkemlisi, en güzeli olduğunu vurgulayan Başkan Şevik miracın, insanın aklıyla yorumlayamayacağı ancak gönül ve kalp gözüyle idrak edip, imanla kabulleneceği manevi bir çığır, mutlak bir hakikat, ebedi bir yükseliş ve ezeli bir sıçrayış olduğunu ifade etti.
Başkan Şevik “Miraç’ın gönül dünyamızı bulandıran tüm kötü hasletlerden bizleri arındırmasını; iç huzurumuzu, muhabbet ve kardeşliğimizi bu kutlu gecenin hürmetine daim kılmasını ve bu mübarek gecenin yüreklerimize ebedi bir diriliş getirmesini diliyorum. 
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslam aleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek ve anlamlı gecenin, İlçemize,  İlimize, Ülkemize ve tüm insanlığa hayırlara vesile olması dileklerimle, mutlu, sağlıklı ve huzurlu günler temenni ediyorum” dedi. 

Yorumlar (0)