10 Kasım da 10 Kazan Aşure Dağıttı

Buldan ve Yenicekent Esnaf Kefalet Kooperatifi ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yıldönümünde 10 kazan aşure dağıttı.

10 Kasım da 10 Kazan Aşure Dağıttı

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yıldönümünde Buldan ve Yenicekent Esnaf Kefalet Kooperatifi on kazan aşure ikramında bulundu. Kooperatif merkez binasının önünde düzenlenen aşure ikramına Buldanlı vatandaşların yanı sıra, öğrenciler ve Buldan’ı gezmek için gelen misafirlerde katıldı.

Her 10 Kasım’da farklı bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Buldan ve Yenicekent Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Reşat Çalışkan “ Bizler kooperatifimiz olarak başkanından yönetim kurulu üyelerine ve tüm ortaklarımızla birlikte Ata’mızın yolundayız. Bizlere emanet ettiği bu güzel vatanımızı ve kurduğu Cumhuriyeti ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz. Ölümün 79. Yıldönümünde düzenlediğimiz aşure ikramıyla onun ruhunun şad olmasını diliyor, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehit ve gazilerimizi saygıyla rahmet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Kaynak: Buldandayaşam

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243