Birsen Çelik’e Büyük Görev

2011 yılında İstanbul’un 12 Sosyal Demokrat belediyesinin öncülük ederek kurduğu, kısa sürede sayısı yüzleri bulan Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM)’in geçtiğimiz hafta yapılan olağan genel kurul toplantısında yeni yönetim kadrosu belirlendi.

BOZKURT 26.11.2019, 10:57 26.11.2019, 11:04
Birsen Çelik’e Büyük Görev
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

Üyeleri arasında ve diğer paydaşlar ile iletişim kanalı kurarak ortak bir işbirliği platformu oluşturan SODEM, ihtiyaç duyulan kurumlar ile uluslararası ve ulusal siyasi, sosyal, kültürel diyalogun geliştirilmesi ve yürütülmesini sağlar. AB’li ve ulusal ortaklar ile kaynakların beraber mobilize edilmesi ve stratejik ortaklıklar yürüten SODEM, ulusal ve uluslararası platformlarda etkinliğini sürdürmeye devam ediyor. 
Yapılan olağan genel kurul toplantısında SODEM ve SODEM-SEN’in Başkanlığına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer başkan seçildi. Yeni seçilen yönetim kurulunda Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Kadıköy Belediye Başkanı Serdil Dara Odabaşı, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yer aldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, SODEMSEN ve SODEM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer, SODEM genel kurulunda yaptığı konuşmada dünya kentleri arasındaki ilişkilerin, ekonomik büyüme ve refah üretecek biçimde, hızla dönüşüp gelişmekte olduğunu anlattı. Sosyal demokrat belediyelerin ve kentlerinin yurtdışında daha çok tanıtılması ve iş birliği fırsatlarından daha çok faydalanabilmesi gerektiğinin altını çizen SOYER, etkin yürütülen kent diplomasisi faaliyetlerinde SODEM’in büyük bir katkı sunduğunu, bu çabanın daha da büyütülerek genişletileceğini dile getirdi
Bu göreve seçilmesinden ötürü büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Çelik, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yerel yönetimlerin kendi aralarındaki diyalog ve işbirliğine inanılmaz derece önem veriyor. SODEM ve SODEM-SEN’in kuruluş ilkesi de budur. İlçemizde yapmış olduğumuz projelerimizin takip ve takdir edilmesi, bu göreve seçilmemizdeki en büyük etkendir. Bizleri bu göreve layık gören herkese buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Birsen Çelik’e Büyük Görev


 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)