Birsen Çelik: Bozkurt’un Bütün Çatıları Elektrik Üretecek

Bozkurt Belediyesi, Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin katılımıyla bin haneye elektrik üretecek güneş enerji santralinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “amacım enerjiyi tüm ilçeye yaymak ve Bozkurt’un tüm çatılılarını güneş panelleriyle kaplamak. “dedi. 

Birsen Çelik: Bozkurt’un Bütün Çatıları Elektrik Üretecek

HABERDENİZLİ.COM

Bozkurt Belediyesi, Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ nin katılımıyla Güneş enerji santralinin açılışını gerçekleştirdi.  Bozkurt’tun Baklankuyucak Mahallesinde 20 bin metre kare alanda kurulan santralde 1 haneye yetecek 1 megavat gücünde elektrik üretilecek. Açılış töreninde konuşan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik,  Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda halkçı belediyecilik yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Bozkurt’un küçük nüfuslu v e küçük bütçeli bir ilçe olduğunu vurgulayan Çelik, “ Fakat biz sosyal belediyecilik yaptığımız için büyük işler beceriyoruz. Bugün açılışını yaptığımız Güneş Enerjisi santrali de öyle bir proje.  Baklankuyucak Mahallesinde Yaklaşık 20 bin metre kare alanda 1 megavat gücünde bir güneş enerjisi santrali yaptık. İçinde 4158 tane panelimiz bir tane de güçlendiricimiz var. Şuanda Bozkurt’un bin hanesinin elektrik ihtiyacını karşılayacak durumdayız. ifadelerini kullandı. 

ENERJİ KOOPERATİFİ KURACAĞIZ

Güneş Enerjisi santralinin yılda  1 milyon 700 bin kilovat saat elektirik enerjisi  sağlayacağının altını çizen Çelik, “Amacım enerjiyi tüm ilçeye yaymak. Bozkurt’un çatılarını tamamen güneş enerjisi panelleriyle kaplamak ve insanlarımız evinde kullandığı tüm elektrik giderini karşılamak. Yeni bir projemiz daha var. Enerji kooperatifi projesi. Biz istiyoruz ki enerji kooperatifiyle vatandaşları da yeni yapacağımız santrale ortak yapalım.  Boğazımızdan geçen lokmayı büyütelim.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER