Binance’a referans kodu ile üyelik açarak %20 komisyon indiriminden yararlanabilirsiniz. Üyelik açarken gireceğiniz UL2M4EB8 referans kodu yaptığınız her alım ve satım işlemlerinde geçerlidir. Spot piyasada işlem maliyetlerinizi düşürerek kâr marjınızı artıran bu ayrıcalık, vadeli işlemler piyasasında da geçerlidir. Dünya çapında en yüksek hacme sahip kripto para borsasında sahip olduğunuz avantajları artırarak kar etmenizi kolaylaştıracak Binance %20 referans kodu ile üye olma işleminin ayrıntılarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Binance %20 Referans Kodu ile Üye Olmanın Avantajları Nelerdir?

Binance’ta referans kodunun artıları çift yönlüdür. Üyelik aşamasında kullandığınız kod ile hem siz hem de size referans olan Binance üyesi kazanmaktadır. Binance’ta referanssız açılan üyelikler için komisyon %0,10’dur. %20 referans kodu kullanıldığında ise yapılan her işlem için uygulanan komisyon oranı %0,08’e düşer. Bu oranı daha aşağı çekerek %0,06 komisyon ödemek için hesabınızda BNB tutmanız yeterlidir. Yaptığınız her işlem için size referans olan Binance üyesi, %40’e varan oranlarda komisyon kazanarak herhangi bir işlem yapmadan kazanç sahibi olabilmektedir.

Binance Referans Kodu Nerede Yazılır?

Binance’ta referans kodu yazılacak alan üyelik oluşturmanın ilk aşamalarında karşınıza çıkmaktadır. Üyelik işlemleri için https://accounts.binance.com/tr/register linkini kullanarak işlemlerinizi tamamlamanız gereklidir. Paylaşılan linke tıklamanın ardından açılan sayfada, aşağıda gösterildiği gibi “İsteğe Bağlı” olarak paylaşılan bölüme referans kodunu yazarak, üyelik sürecine devam edebilirsiniz:

Yukarıda gösterildiği şekilde e-posta adresi ve şifre girişi ardından referans kodunu istenen bölüme yazın ve “İleri” butonuna tıklayın. Sürecin devamında sırası ile e-posta doğrulaması, telefon numarası girişi ve telefon doğrulaması aşamalarını tamamlayarak Binance %20 referans kodu ile üye olma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Binance Referans İndirim Oranları Nedir?

Binance’ta referans için verilen indirim oranları spot ve vadeli piyasada farklı seyreder. Kripto para borsası, %40 olarak tanımladığı maksimum oranı davet eden ve davet edilen arasında paylaştırmaktadır. Binance tarafından spot piyasa için belirlenen indirim oranları aşağıdaki tabloya göre hesaplanır:

Binance vadeli işlemler piyasası referans indirim oranları şu şekildedir:

Binance Referans Kodu Oluşturma

Binance referans kodunun oluşturulması için iki yöntem mevcuttur. İlk yöntem, arkadaşınıza doğrudan davet linki göndererek Binance’a üye olmasını istemektir. Bunun için Binance hesabınıza giriş yapın ve https://www.trbinance.com/activity/referral adresine ulaşarak aşağıda gösterilen ekranda “Şimdi Davet Et” butonuna tıklayın:

Referans kodunuzu manuel olarak göndermek için yine aynı sekmeyi kullanın ve aşağıda gösterilen ekranda kırmızı çerçeve içine alınan “Bağlantınızı Oluşturun” butonuna tıklayın.

Yukarıdaki işlemi yapmanın hemen ardından sayfadan ayrılmadan sayfayı aşağı kaydırın ve aşağıda gösterilen ekranda yer alan bağlantı kodunu referans olmak istediğiniz arkadaşınıza gönderin.

Binance Referans Kodu Girmeyi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Binance üyeliğinde referans kodu girilmediğinde yapılan işlemin geri dönüşü bulunmamaktadır. Referans kodu sadece üyelik sırasında eklenebilmektedir. Sonradan referans kodu ekleme ya da eklenen referans kodunu silme gibi bir özellik henüz Binance’ta bulunmamaktadır.

Referans Olduğum Arkadaşımın Kullanıcı Numarasını Nasıl Görebilirim?

Referans olunan kişiye ait kullanıcı numarasını görüntüleme işlemi için hesabınızın “Referral” sayfasına ulaşmanız yeterlidir. Binance hesabınıza giriş yapmanın ardından https://www.binance.com/tr/activity/referral linkini kullanarak “Pano” bölümünden, aşağıda gösterilen “Arkadaşlar” menüsü altından referans olduğunuz kişilere ait kullanıcı koduna ulaşabilirsiniz.

Yukarıda paylaşılan görselde, herhangi bir kullanıcıya referans olmayan bir hesaba ait ekran görüntüsü paylaşılmaktadır. Örnek olarak paylaşılan kullanıcı herhangi bir kullanıcıya referans olduğunda ve diğer kullanıcı Binance %20 referans kodu ile üye olma işlemini tamamladığında, “Arkadaşlar” başlığı altında ilgili kullanıcıya ait kullanıcı kodu bilgisi işlenir.