Türkiye'nin En İyi 10 Rafting Parkuru Arasında Bekilli Deresi'de Var

Denizli'nin Bekilli İlçesi'nde yer alan Bekilli Deresi Rafting Parkuru Türkiye'de en iyi 10 Rafting Parkuru arasında yer alıyor.

Türkiye'nin En İyi 10 Rafting Parkuru Arasında Bekilli Deresi'de Var

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin Bekilli ilçesine bağlı Bekilli Deresi Türkiye’nin en iyi 10 rafting noktaları arasında ve yılın her mevsiminde burada rafting yapılabildiği biliniyor.

BEKİLLİ DERESİ

Yılın her ayı rafting yapılabiliyor. 3-4 zorluk derecesinde olan parkur yaklaşık 2 saatte katediliyor. Amatör raftingçilere uygun değil. Su debisi saniyede 25 metreküpten fazla olduğu zaman rafting yapmak tehlikeli olabiliyor. Parkurun başladığı bölgede 5 kilometre uzunluğunda Mangırınkısık Kanyonu bulunuyor. Aynı nehir üzerinde Çal Regülatörü'nden başlayıp Hançalar Köprüsü'ne kadar uzanan 11 kilometrelik ikinci bir parkur var. Zorluk derecesi 1. Amatörler ve turistler daha çok bu parkurda rafting yapıyor. Çal Parkuru yaklaşık iki saatte tamamlanıyor.

Bekilli Deresi'nin zorluk deresi 3-4 olduğu için amatör raftingçilere uygun değildir. Ancak Çal Regülatörü’nden başlayıp Hançalar Köprüsü’ne kadar uzanan 11 kilometrelik ikinci parkur amatörler ve turistler için daha uygun hale getirilmiştir.

EN İYİ 10 RAFTİNG PARKURU

1. Çoruh Nehri - Artvin

2. Fırtına Vadisi - Rize

3. Dalaman Çayı - Muğla

4. Melen Nehri - Düzce

5. İkizdere Nehri - Rize

6. Munzur Çayı - Tunceli

7. Köprüçay - Antalya

8. Bekilli Deresi - Denizli

9. Zamantı Irmağı - Kayseri

10.Barhal Çayı - Artvin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243