banner1029

Sulama olmayan köyde yağmur suyu ile organik kavun yetişiyor 

Denizli’nin Bekilli ilçesi, Sırıklı Mahallesi’nde sadece yağmur suyu ile kıraç topraklarda yetişen farklı tür ve renkteki kavunların hasadı başladı. 

Sulama olmayan köyde yağmur suyu ile organik kavun yetişiyor 

Denizli’nin Bekilli ilçesindeki Sırıklı Mahallesi’nde Nisan ayında ekimi yapılan ve sulamanın olmadığı, sadece yağmur suyu ile yetişen rengarenk kavunların hasadı başladı. Çiftçiler bu senenin hasadından memnun olduğunu belirtirken, mahalle sakinleri, kavun ekim alanlarının artmasını istiyor.

Denizli’ye 100 kilometre uzaklıktaki mahallede sadece yağmur suyu ile sulanan kavunların lezzetine dikkat çeken Pervin Coşkun, "Bu sene hasattan memnunuz. Bostanlarımıza hasatlarımız başladı, yağmur suyu, susuz çapalıyoruz, sürdürüyoruz. İki kat sürdürdük, iki kat çapaladık. Çok tatlıdır şeker gibi tadı var. Çoban almaz, kara düğlek elif düğleği, türlü türlü vardır" dedi.

Yağmur suyu ile sulanan kavunların organik olduğunu belirten kavun üreticisi Halil Coşkun "Her kavunun tadı kokusu ayrıdır. Çok tatlıdır. Yağmur suyu ile oluyor. Zaten içmeye suyumuz yok köyümüzde. Allah vermiş, Allah bin bereket versin. Hasattan çok memnunuz" ifadelerini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1204