banner1348

Bekillili Mezunlar 47 yıl sonra buluştu

Denizli’nin Bekilli ilçesinde 1970 yılında Osman Ongan Ortaokulu’ndan mezun olan 22 öğrenci 47 yıl sonra bir araya geldi.

Bekillili Mezunlar 47 yıl sonra buluştu

HABERDENİZLİ.COM

İnternet üzerinden ve sosyal medya ağlarından birbirini bulan mezunlar Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Denizli Konağında bir araya gelen mezunlar hasret giderdi.

Mezunların buluşmasında öncülük eden Mensur Aydemir, yıllar sonra sınıf ve sıra arkadaşlarının tekrar bir araya geldiğini söyledi. Çok zor şartlar altında okuyup mezun olduklarını belirten Aydemir, “O dönem ilçemizin tek ortaokulunda birleştirilmiş sınıflarda eğitim görerek mezun olduk. O zorlukları hep birlikte çektiğimiz için arkadaşlık bağlarımız çok yüksektir. Birbirimizi hiç unutmadık. Aynı dönemde mezun olduğumuz sınıf arkadaşlarımızın bazılarıyla görüşüyorduk. Geniş katılımlı mezun toplantısı yapmaya karar verdik. Çocuklarımızın yardımıyla internetten sosyal paylaşım sitelerinden il dışındaki mezun arkadaşlarımıza ulaşıp Denizli’ye davet ettik. Herkes davetimize katıldı. 47 yıl sonra mezun olan 22 arkadaşımızla yine bir aradayız. Hasret giderdik, geçmişi yad ettik. Okul yıllarımızı yeniden yaşadık. Gelecek yılda yine mezunlar buluşmamıza devam etmek istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER