Başkan Adayı İlçeye Atölye Kurdu

Bekilli’nin CHP’li kadın belediye başkan adayı Türkan Keyik daha iş başına geçmeden üretim atölyesini kurarak çanta üretmeye başladı. İlçe de yaşayan kadına ve gençlerin çalıştığı atölyede alışverişlerde kullanılmak üzere bez çanta üretimi yapılıyor.

Başkan Adayı İlçeye Atölye Kurdu

HABERDENİZLİ.COM

Bekilli’nin üreten bir ilçe olması için yola çıktıklarını belirterek çalışmaları hakkında bilgi veren CHP’li başkan adayı Türkan Keyik  “naylon poşet kullanımının sınırlandırılması ve paralı olması üzerine ev ekonomisine katkıda bulunmak ve kadınlarımızı üretim sürecine dahil etmek için bez çanta üretmeye başladık. Hem plastik torbalara vereceğimiz masrafı kaldırdık hem de çevreyi kirletmiyoruz. Ayrıca halkımıza alışverişlerinde rahatlıkla kullana bilecekleri bez torbaları üreterek dağıtmaya başladık. Halkımızda bu hizmetten memnun” dedi.        

Bez çanta üretim atölyesinin seçimlerden sonra farklı ihtiyaç malzemelerinin üretiminde kullanılmaya devam edeceğinin altını çizen Türkan Keyik “seçimden sonra bu atölyemizi diğer üretimlerde kullanmak istiyoruz. Kadınlarımıza ve gençlerimize de iş imkânı sağlayacağız” dedi.

Kaynak: Yeşil Çivril Haber

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER