Genç Çiftçilere Hibe Hayvanları Verildi

Denizli’nin Baklan ilçesinde Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever ve AK Parti Baklan İlçe Başkanı Mehmet Emin Giral’ın katılımlarıyla “Genç Çiftçi Projesi” kapsamında hibe desteği alan 9 genç çiftçiye toplamda 30 büyükbaş ve 102 küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı. 

BAKLAN 08.12.2018, 16:12
Genç Çiftçilere Hibe Hayvanları Verildi
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan Genç Çiftçi projesiyle, birçok üretici hayvan sahibi oluyor. Daha önce yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliği, 5 Nisan 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesi için çıkartılan Tebliğ, kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projeleri kapsıyor. 

Baklan’da Genç Çiftçi Projesi'nin başlamasından bugüne toplamda 25 çiftçi ailesine 102 büyükbaş ve 242 küçükbaş hayvan destek kapsamında hibe olarak genç çiftçilere dağıtıldı. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarına kavuşan, kendi iş gücünün sahibi olmanın mutluluğunu yaşayan genç çiftçilerin sevinci gözlerden kaçmadı. 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (1)
Ömer 2 yıl önce
verilen hayvanlar 2,5-3 bin ₺ ama sözde 6 bin liralık sayılıyor
siken sikene devlet malı deniz zaten değil mi amk