Başkan Atlı’dan 18 Mart Mesajı

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Atlı mesajında, “Vatanımızın korunması için canlarını veren şehitlerimizi ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız, bıraktıkları kutsal mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacağız! Çanakkale Zaferi'miz kutlu olsun!” dedi.

BABADAĞ 18.03.2022, 09:32
Başkan Atlı’dan 18 Mart Mesajı

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Çanakkale zaferi, inanç, vatan aşkı, cesaret ve özgürlük tutkusunun kahramanca sergilendiği bir savaştır. 107 yıl önce ulusumuz, varını yoğunu vererek cephede savaşmışlardır. 
1915 yılında mektepler mezun vermedi, kimse evlenmedi, kimse kendini düşünemedi. Genç yaşlı dinlemeden insanlar savaşa giderken, 1915 yılında hayat durmuştu. Çanakkale savaşıyla tüm dünyaya Türklerin bağımsızlığa olan tutkuları tüm emperyalist güçlere gösterilmiş oldu. 
Vatanımızın korunması için canlarını veren şehitlerimizi ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız, bıraktıkları kutsal mirasa, vatanımıza ve bayrağımıza onurla sahip çıkacağız. Bu zafer uğruna canını veren tüm şehitlerimizin minnetle anıyorum, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızın önünde saygıyla eğiliyorum. Çanakkale Zaferi'miz kutlu olsun.”
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
26
açık