Başkan Atlı'dan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

BABADAĞ 08.03.2021, 09:59 08.03.2021, 10:01
Başkan Atlı'dan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı
banner1665

HABERDENİZLİ.COM

Babadağ Belediye Başkanı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Başkan Atlı açıklamasında “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü; sosyal, siyasal ve ekonomik alanlarda kadınların yaşam ve özgürce karar verme hakkını savunduğu bir gündür.

Eşitlik talebiyle sürdürülen hak arayışı, binlerce kadının canına mal olmuştur. Ne yazıkı ki ülkemizde son üç yılda 1214 kadın, sadece Ocak 2021’de ise 24 kadın erkekler tarafından öldürülmüştür. İşte bu nedenle 8 Mart gerçek anlamda bir hak arama ve bunu en yüksek sesle dile getirme günüdür.

İşin, emeğin ve başarının cinsiyetlerle sınırlanamayacağını, anneliğin bunların hiçbirine engel olmadığını bilen bir birey olarak, kadınların hâkli taleplerini destekliyorum!

Ülkemizde Cumhuriyet’in sağladığı haklarla kadınların ve erkeklerin arasındaki eşitliğinin güvence altına alınmasına yönelik büyük adımlar atılmıştır. Aradan geçen onlarca yılda ise bu konuda önemli bir aşama kaydedilmemiştir.

Günümüz siyasetine düşen görev eşit vatandaşlık temelinde kadınların haklarını korumak ve bu hakları teslim etmektir. Bu kapsamda 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un, imzacısı olduğumuz Kadına Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Ortadan Kaldırılması Sözleşmesi’nin en önemli dayanaklarından biri olan İstanbul Sözleşmesi’ni uygulamaktır.

Tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun” dedi.

Yorumlar (0)