AK Parti Denizli'de Seçimde İtiraz Etmişti! Karar Verildi

Denizli'nin Babadağ ilçesinde  seçim sonuçlarına itiraz sonrası yeniden başlanan oy sayımı tamamlanmış ve kesin olmayan sonuçlara göre Babadağ'da15 oyla seçimin kazananı CHP adayı Ali Atlı olmuştu. Ak Parti ise sonuca itiraz etmişti. O itiraz hakkında karar verildi.

AK Parti Denizli'de Seçimde İtiraz Etmişti! Karar Verildi

HABERDENİZLİ.COM

CHP adayı Ali Atlı'nın bin 720 oy alarak kesin olmayan sonuçlara göre kazandığı Babadağ ilçesinde de AK Parti'nin itirazı üzerine 21 sandıkta oylar yeniden sayıldı.

Ali Atlı, tamamlanan sayım sonucuna göre rakibi AK Parti'li Salim Demirezen'den 15 oy fazla alarak seçimin kazananı olduğunu ilan etti. Ak Parti ise bu sonuçlara ititraz etti. Yapılan itiraz sonucu seçim kurulu Ak Parti lehine red kararı verdi. 

CHP Denizli Milletvekili H. Teoman Sancar konuyla ilgili şu açıklamada bulundu. "Hak yerini bulmuştur. Bu oylar hakimlerin, Ak Partili görevlilerin huzurunda sayılmıştır. Bu olayı daha fazla uzatmanın luzümü yoktur. Bu hem milletimizin kararına hemde sandığa olan güvene saygısızlık olur. Seçimin gerçek kazananı Babadağlı vatandaşlarınmız olmuştur" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER