Uşak’ta aranan yolcu otobüslerinde 20 kilogram esrar maddesi yakalandı

Uşak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Uşak- Afyonkarahisar yolundaki Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası kavşağında uygulama noktası oluşturdu.

Uşak’ta aranan yolcu otobüslerinde 20 kilogram esrar maddesi yakalandı

Uşak Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Uşak- Afyonkarahisar yolundaki Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası kavşağında uygulama noktası oluşturdu. Doğu illerinden İzmir yönüne seyretmekte olan yolcu otobüsleri, TIR'lar ve otomobiller üzerinde uygulama yapan polis, 3 farklı yolcu otobüsünde toplam 20 kilogram esrar ele geçirdi.
Doğu illerinden İzmir istikametine giden otobüslerde narkotik köpeği Tora eşliğinde arama yapan polis, K.B. (27) isimli şahsın valizinde 2 kilogram esrar maddesi ele geçirdi. Gözaltına alınan zanlı K.B. ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Kontrollere devam eden polis, 2 yolcu otobüsünde 1 valiz ve 5 ayrı çanta içerisinde toplam 18 kilogram esrar maddesi yakaladı. Sarımsakla kamufle edilen valiz ve çantaların sahibi çıkmadı. Bunun üzerine polis, otobüs içerisindeki yolcuları aşağı indirdi, yolcular ile bagajlarını eşleştirerek uyuşturucunun sahibini belirlemeye çalıştı. Yapılan çalışma sonuç vermedi. Savcının talimatı ile otobüs sürücüleri ile muavinleri gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2013, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER