Tütüncülere kaçak sigara baskını

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) Denizli’de tütüncü adı altında faaliyet gösteren işyerlerine düzenlediği baskında 800 paket kaçak sigara, 3 bin 200 adet içi tütünle doldurulmuş makaron, 48 adet elektronik sigara ve likiti, 54 kg kıyılmış tütün ve 1 adet kurusıkı tabanca bulunarak el konuldu.

Tütüncülere kaçak sigara baskını

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Emniyet Müdürlüğü, KOM şube ekipleri, yasadışı tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığının önlenmesi ve yasadışı ticarete konu olan her türlü ürüne el konulması amacıyla tütüncü adı altında faaliyet gösteren işyerlerine yönelik operasyon düzenledi. Yapılan kontrol ve aramalarda il merkezinde bulunan 8 işyerinde izin belgesi bulunmadığı ve yasadışı yollarla kaçak temin edildiği tespit edilen tütün ve tütün mamulleri tespit edildi. Yapılan aramalarda işyerinde bulunan bir kapının içerisine gizlenmiş vaziyette kaçak sigara tespit edildi. Yapılan aramalar neticesinde toplam 800 paket kaçak sigara, 3.200 adet içi tütünle doldurulmuş makaron, 48 adet elektronik sigara ve likiti, 54 kg kıyılmış tütün ve 1 adet kurusıkı tabanca bulunarak el konuldu.

Yakalanan 7 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan, aramalar esnasında ele geçirilen ruhsatsız kurusıkı tabanca ile ilgili olarak da 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet olmak suçlarından adli işlem yapıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER