Son işinde polise yakalandı artık cezaevinde

Kendisini polis savcı olarak tanıtan ve vatandaşları bu yöntemle dolandıran  T.Ç isimli dolandırıcı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 

Son işinde polise yakalandı artık cezaevinde

Geçtiğimiz Pazartesi günü Denizlili bir vatandaşı arayarak kendini polis olarak tanıtan T.Ç. isimli dolandırıcı, ismi açıklanmayan bir vatandaşı arayarak kimlik bilgilerinin çeşitli terör örgütleri tarafından kullanıldığını, söyledi. Bu kişileri yakalamak için evde bulunan ziynet eşyalarını kendisine teslim etmeye ikna eden dolandırıcı, vatandaşata aldığı 4 adet bileziği aldıktan sonra kayıplara karışmıştı. Mağdur vatandaş bilezikleri teslim ettikten sonra durumdan şüphelendi. Hemen polis ekiplerine durumu haber verilirken çevrede şüpheli kişiyi arama çalışması başlatıldı. Eşgali belirleyen polis ekipleri şüpheli kişiyi Otobüs terminalinde kıs kıvrak yakaladı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada 4 adet altın bilezik, 18 bin 850 Euro ve 390 lira ele geçirildi. 

3 OLAY AYDINLATILDI

Gözaltına alınan şüphelinin sorgusunda aynı yöntemle Denizli’de 3 dolandırıcılık faaliyetinden bulunduğu anlaşıldı. Sorgusunun ardından hakim karşısına çıkan dolandırıcı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelinin üzerinde çıkan para ve bilezikleri sahiplerine teslim eden  polis ekipleri vatandaşları bu tür olaylara karşı uyardı. polis ve savcının vatandaşları arayarak para ve ziynet eşyası istemeyeceğini bir kez daha vurgulayan Emniyet, “kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan şahıslara kesinlikle itibar etmeyiniz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda 112’yi arayınız. güvenli çevre, huzurlu toplum için aralıksız olarak operasyonlara devam edilecektir.” İfadelerini kullandı.     


 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 16:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER