banner1029

Saate aldırmadan alkol satanlara 30'ar bin lira para cezası kesildi

Denizli'nin Çivril İlçesi Asayiş ekipleri tarafından gece 22:00’den sonra alkol satışı yaptığı tespit edilen işyerleri hakkında yasal işlem yapıldı.

Saate aldırmadan alkol satanlara 30'ar bin lira para cezası kesildi

HABERDENİZLİ.COM

Edinilen bilgiye göre, Çivril Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş ekipleri gece 22.00’den sonra kanuna aykırı şekilde alkol satışı yapılmasını önlemek amacıyla denetim başlattı. Denetimler sırasında Çivril ilçe merkezinde bulunan beş Tekel Bayii gözetim altına alındı.
 
Gözetim altına alınan işyerlerinin 22.00 den sonra alkollü satış yaptığı belirlenmesi üzerine işyerleri hakkında 4250 Sayılı İspirto ve İspirtolu İçkiler Kanununa Muhalefet suçundan gerekli yasal işlemler yapıldı.

 
Alkollü içki satan işyerlerine 22:00’den sonra yasak olmasına rağmen alkol sattıkları için 30’ar bin lira ceza kestiler.
 
Emniyet ekiplerinin kendilerine gelen bir ihbarı değerlendirerek iş yerlerine giderek tutanak tuttukları iddia edilirken, iş yeri sahiplerinin ise, gece 22:00’den sonra alkol satışı yapmadığını sadece sigara ve alkolsüz içecek satışı yaptıklarını söylediği, ancak buna rağmen polisin 30 bin liralık tutanağı tutuğu ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 11:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER