Kredi Vaadiyle 900 Emekliyi Dolandırmışlar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli Denizli dahil 13 ilde, kredi ihtiyaçlarını karşılama vaadiyle 900'den fazla kişiyi dolandıran 85 kişilik çeteye operasyon başlattı.

ASAYİŞ 02.12.2019, 11:50 02.12.2019, 14:11
Kredi Vaadiyle 900 Emekliyi Dolandırmışlar
banner1692

HABERDENİZLİ.COM

İstanbul merkezli Denizli'nin aralarında bulunduğu 13 ilde, kredi ihtiyaçlarını karşılama vaadiyle 900'den fazla emekliyi dolandırdıkları belirlenen 85 şüphelinin yakalanması için eş zamanlı operasyon başlatıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir şebekenin çeşitli nedenlerle bankalardan kredi çekemeyen çok sayıda emekliyi, ihtiyaçlarını karşılama vaadiyle dolandırdığı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

13 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON
Söz konusu soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 85 şüphelinin yakalanması için İstanbul, Muğla, İzmir, Tekirdağ, Bursa, Edirne, Adıyaman, Balıkesir, Konya, Zonguldak, Kırklareli, Kocaeli ve Denizli'de eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Kredi vaadiyle emeklileri dolandıran çeteye operasyon düzenlendi

AYDA 5 MİLYON LİRA VURGUN YAPTILAR

"Örgütlü suç kapsamında tefecilik", "nitelikli dolandırıcılık" ve "bankacılık kanuna muhalefet suçlarından" işlem gören şebeke üyelerinin, 900'den fazla emekliyi benzer yöntemle dolandırdığı ve aylık 5 milyon lira haksız kazanç elde ettiği tespit edildi.

Devam eden operasyonlar kapsamında çok sayıda zanlı yakalanırken, emniyet güçleri arama çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)