banner1496

banner1495

İstanbul'dan Uyuşturucu Getirdi Denizli'de Yakalandı

İstanbul'dan Denizli'ye uyuşturucu madde getireceği belirlenen araçlar Denizli narkotik ekiplerince yakalandı. Mart Ayı genelinde toplam 19 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ASAYİŞ 12.03.2019, 15:17 12.03.2019, 15:26
2029

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yürütülen çalışmalarda Hint kenevirinin laboratuvar ortamında çeşitli kimyasallarla hibritlenmesinden elde edilen ve içerisindeki kimyasallar nedeniyle çok yüksek oranda bağımlılık yapıcı özelliği bulunan skunk maddesi ele geçirildi.

İstanbul'dan Denizli'ye uyuşturucu madde getireceği belirlenen araçlar narkotik ekiplerince takibe alındı.

Güzergâhlarındaki olası Jandarma ve Polis denetimlerini atlatmak için araçlarda koordineli olarak ilerleyen zehir tacirlerinin yol boyunca birbirleriyle irtibatı kesmediği görüldü.

Saat 20.00 sıralarında öncü durumdaki 07 plaka sayılı aracın Denizli Merkezine girmesiyle operasyona başlayan ekipler şüpheli aracı kontrollü bir şekilde durdurdu. Araçtaki R.E. ve B.E. isimli şahısların üzerinden 7 gram skunk maddesi çıktı.

Öncü aracın ekiplerce yakalanması ile habersiz kalan 34 plaka sayılı diğer araç ise operasyona katılan diğer narkotik ekiplerince Aydın-Denizli Karayolu üzerinde yakalandı.

Narkotik madde arama köpeği Çako’nun tepki gösterdiği araçta ön kaput kısmına gizlenmiş vaziyette 1 kilo 823 gram skunk maddesi bulundu. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan 4 şüpheli dün (pazartesi) günü adli makamlara sevk edildi.

Denizli Merkezinde uyuşturucu madde satıldığı tespit edilen bir adrese yapılan operasyonda da yabancı uyruklu 4 şüpheli yakalandı. Adreste yapılan aralamalarda 360 gram skunk maddesi ile hassas terazi ele geçirildi.

MART AYI BİLANÇOSU 19 TUTUKLU

Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Mart Ayı içerisinde gerçekleştirilen başarılı operasyonlar neticesinde Denizli'de toplam 2 Kilo 183 gram skunk maddesi, 1 kilo 321 gram esrar maddesi, 68 gram eroin maddesi, 79 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Uyuşturucu Madde Suçlarından 31 şüpheli şahıs hakkında yasal işlem yapıldı.

Uyuşturucu Madde Ticareti Suçu kapsamında adli makamlara sevk edilen 19 şüphelinin tamamı çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklandı.

Yorumlar (1)
Harbi aba 12 ay önce
İyi olmuş