İran'dan Denizli'ye Uyuşturucuyu Yutarak Geçirmeye Çalıştı

Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin başarılı operasyonları sayesinde geçtiğimiz 10 gün içerisinde 20 uyuşturucu satıcısı tutuklandı.

İran'dan Denizli'ye Uyuşturucuyu Yutarak Geçirmeye Çalıştı

HABERDENİZLİ.COM

Güvenlik kontrol noktalarından yakalanmadan geçebilmek için, özel olarak aldıkları eğitim sonrasında küçük gramajlar halinde paketledikleri uyuşturucu maddeleri yutarak yurtdışından Denizli'ye taşıyan ve uyuşturucu maddeleri midelerinde uzun süreli tutamayacakları için havayolunu kullanan şahıslara yönelik çalışmalarını sürdüren narkotik ekipleri hayati açıdan son derece tehlikeli olan bu yöntemi kullanarak uyuşturucu taşıyan bir kişiyi daha yakaladı.

Yabancı uyruklu bir şahsın yutma yöntemiyle İran’dan Denizli'ye yüklü miktarda uyuşturucu madde getireceğine dair istihbarı bilgiler elde eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri havaalanında geniş kapsamlı tedbirler aldı.

Uçuşun tamamlanması ile yolcu peronuna inen İran uyruklu şüpheli ekiplerce takibe alınarak kıskıvrak yakalandı. Denizli Devlet Hastanesine sevk edilen şüphelinin röntgen ve tomografi görüntülerinde mide ve bağırsaklarında çok sayıda yabancı cisim bulunduğu tespit edildi.

Yapılan tıbbi müdahale ile şüphelinin paketleyerek yuttuğu 80 poşet uyuşturucu çıkartıldı. Poşetlerin içerisindeki 377 gram metamfetamin maddesine el konuldu.

Şüpheli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Denizli genelinde yapılan başarılı operasyonlar sonucu 465 gram metamfetamin maddesi, 173 gram eroin maddesi ve 69 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Uyuşturucu Madde Ticareti suçu kapsamında yakalanarak adli mercilere sevk edilen yirmi altı (26)  şüpheliden yirmi (20)’si  tutuklandı.

midesinden uyuşturucu çıktı

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER