Hollanda'dan Denizli'ye kargo ile uyuşturucu sokmaya çalıştılar

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından Denizli'de uyuşturucu madde ticareti yapmak isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik çalışma yapıldı.

Hollanda'dan Denizli'ye kargo ile uyuşturucu sokmaya çalıştılar

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Denizli genelinde uyuşturucu ticareti yapan ve nakil eden şahısların tespitine ve yakalanmasına yönelik çalışmalar yapıldı. 
Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yurt dışından Denizli'ye kargo aracılığı ile yüklü miktarda uyuşturucu madde gönderileceği yönünde bilgi alması üzerine hemen harekete geçti. Yapılan titiz ve dikkatli çalışmalar sonrasında uyuşturucu maddenin Hollanda ülkesinden geleceği kargo tespit edildi. Kargoya gelen paketler üzerinde uyuşturucu madde arama köpeğinin bir paket üzerinde tepki vermesi üzerine paket açılarak içerisindeki uyuşturucu maddeye el konuldu. Ispara Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile yapılan koordineli çalışmalar sonucunda şüpheli şahıslar Isparta ilinde yakalandı.

Ayrıca uyuşturucu ile mücadele ekipleri tarafından yapılan diğer çalışmalarda uyuşturucu madde ticareti yapan şahısların torba evi olarak kullandıkları ikametler tespit edildi. Uyuşturucu madde satışı yapılan evlerden çıkan şahıslar kıskıvrak yakalandı ve ikametlere operasyon düzenlendi. Yapılan ani baskınlarsonucunda çok sayıda uyuşturucu maddeye el konuldu.

Yapılan aramalar neticesinde  yaklaşık 4.000 adet ecstasy hap, 330 gram Sentetik Kannabinoid maddesi , 6 gram eroin maddesi ele geçirildi.
Uyuşturucu ile mücadele ekiplerinin yaptıkları başarılı operasyonlar sonucunda 11 şüpheli şahıs yakalandı.

Yakalanan 11 şahıstan 7’si çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2017, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
banner1243