ERBİL'DEKİ BAŞKONSOLOSLUK BİNAMIZA SİLAHLI SALDIRI

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin Erbil'deki Türkiye Başkonsolosluğu'nun binasına silahlı saldırı düzenlendi. Dün gece yoldan geçen bir araçtan uzun namlulu silahtan açılan ateşte ölen ve yaralanan olmadı. Erbil'deki en korunaklı binada olan Başkonsolosluğumuzun saldırıya uğraması üzerine Kürt yönetimi ve Ankara harekete geçti, güvenlik önlemleri iki katına çıkarıldı.

ASAYİŞ 31.07.2015, 13:04 31.07.2015, 13:06
ERBİL'DEKİ BAŞKONSOLOSLUK BİNAMIZA SİLAHLI SALDIRI

Erbil'deki Türkiye Başkonsolosluk binasına kimliği belirlenemeyen kişilerce ateş açıldı. Saat 01.50'de konsolosluk binamızın bulunduğu Gulan Caddesi'nde seyreden ve görgü tanıklarının beyaz, Nissan marka olarak kaydettikleri araçtan uzun namlulu silahlardan ateş açıldı. Araç hızla gözden kaybolurken saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Türkiye'nin Kuzey Irak'taki PKK kamplarına yönelik operasyonlar sürerken yapılan bu saldırı girişimi yetkilileri harekete geçirdi. Hem Bölgesel Kürt Yönetimi hem de Ankara'nın ortak kararı ile Başkansolosluğumuzun korunmasına ilişkin güvenlik önlemleri iki katına çıkarıldı.

Türkiye'nin Erbil Başkonsolosluğu 11 Mart 2010 tarihinde faaliyete geçti. Ster Tower İş Merkezinin 11. ve 12. katlarında hizmet veren başkonsolosluğumuzun görev bölgesi Kuzey Irak'ın Erbil, Dohuk ve Süleymaniye vilayetlerini kapsamakta.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
16
parçalı az bulutlu