Durdurdukları Kamyonun İçinden Binlerce Kaçak Sigara Çıktı

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından Denizli'de tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığı suçunu işlemek isteyen şahıs ve organizasyonların tespit edilerek şüphelilerin yakalanmasına yönelik operasyon gerçekleştirildi.

ASAYİŞ 06.12.2018, 15:46 06.12.2018, 15:57

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince alınan istihbari bilgiler ve yürütülen çalışmalar doğrultusunda Denizli'de her türlü kaçakçılık faaliyetinin önlenerek suç ve suçluların açığa çıkartılması amacıyla operasyona başlanıldı.

Kaçakçılık suçlarının önlenmesi çalışmaları çerçevesinde görevli ekiplerce tütün ve tütün mamulleri ile alkollü içki kaçakçılığı yapmak isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik Denizli'de bulunan işyerlerinde ve şehrin belli noktalarında operasyonlar gerçekleştirildi. 

Yapılan çalışmas esnasında durumundan şüphe edilen ve üzerinde yük bulunan bir kamyon görevli ekiplerce gerekli tertibat alındıktan sonra durduruldu. Araç içerisinde yapılan kontrollerde gerekli belgeleri bulunan yasal yük arasında farklı kolilerin olduğu görüldü. Kamyon kasası tamamen boşaltıldığında aracın kasasının en arkada son bölümünde bu kolilerin gizlenerek farklı renk ve şekillerde değişik markalara ait kartonlar içerisinde toplam 29 bin 30 paket kaçak sigara bulunarak el konuldu.

Yine kaçakçılık suçlarının önlenmesi kapsamında görevli ekiplerce Denizli'de bulunan 3 farklı işyerinde yapılan kontrol ve aramalarda bir işyerinde damacana içerisine yasadışı olarak yapılan sahte/kaçak alkollü içkinin pompa yardımıyla farklı ebatlarda pet ve cam şişelere koyarak kaçak alkol satışının yapıldığı tespit edildi.

Denizli'de bulunun işyerlerinde ve yüklü bir kamyon içerisinde yapılan aramalarda toplam 29 bin 30 paket kaçak sigara, bin 500 adet içi kıyılmış tütün ile doldurulmuş dolma sigara, 280 litre ve 32 şişe kaçak/sahte alkol, 45 adet kaçak ilaç bulunarak el konuldu.

Yakalanan 6 şüpheli şahıs hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

Yorumlar (0)