banner1348

Dolandırıcılar Bu Defa O'nun İsmini Kullandı

Her gün farklı bir yönteme başvuran telefon dolandırıcıları, iş adamlarını Honaz Belediyesi’nden aradıklarını söyleyerek bağış toplamaya kalktı. 

Dolandırıcılar Bu Defa O'nun İsmini Kullandı

HABERDENİZLİ.COM

Daha önce işadamlarına telefonla ulaşan Telefon dolandırıcıları Denizli Valiliği’nden aradıklarını ifade ederek katkı ve bağış kampanyası düzenlendiğini belirterek  işadamlarından bu şekilde para koparmaya çalışmışlardı.  Zaman zaman belediyeleri ve belediye başkanlarının isimlerini de dolandırıcılıklarına alet eden suç makineleri, son olarak Honaz Belediyesi’nin ismini kullandı. Honaz Belediyesi’inin Öğrencilere giyim desteği ve nakdi destekte bulunmak için kampanya düzenlediğini söyleyen dolandırıcılar, bu şekilde işadamalrı ve vatandaşları kandırmaya çalıştı. 
Konun hakkında sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak vatandaşları uyaran Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu, “Honaz Belediyemizden aradıklarını belirterek, şahsımın ismini kullanıp vatandaşlarımız ve iş adamlarımızı arayan, nakdi yardım ve öğrencilere giyim desteği asılsız yardım talebinde bulunan kişi veya kişilere kesinlikle itibar edilmemesi, bu gibi durumlar ile karşılaşan vatandaşlarımızın en yakın güvenlik birimlerine bilgi vermeleri önemle duyurulur.” Dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER