Denizli’de Tefecilik Operasyonu! 28 Adrese Baskın Yapıldı

Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından tefecilik operasyonunda 3 ilçede 28 adrese baskın yapıldı. Operasyonda 12 kişi tutuklandı.

ASAYİŞ 14.11.2020, 16:38 14.11.2020, 18:52

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’de “Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Yönetmek, Üye Olmak ve Örgüt Faaliyetleri Çerçevesinde Tefecilik, Nitelikli Yağma, Kasten Yaralama, Tehdit ve 6136 SKM” suçlarını işlemek suretiyle vatandaşları mağdur eden, çıkar amacıyla suç işleyen şüpheli şahıs ve organizasyonlara yönelik Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde  2019 yılı Mayıs ayından itibaren yapılan operasyonel çalışmalarda.

Şüpheliler tarafından Denizli merkezi ve ilçelerinde çıkar amaçlı silahlı suç örgütü üyeleri tarafından tefecilik yapıldığı, para verilen şahıslardan baskı, tehdit, cebir ve ateşli silahla kasten yaralama yöntemleriyle tahsilat yapılmak suretiyle Tefecilik, Tehdit, Nitelikli Yağma, Kasten Yaralama ve 6136 SKM suçlarından toplam 70 eylem gerçekleştirildiği tespit edildi.

28 ADRESE BASKIN

3 Kasım 2020 günü çıkar amaçlı silahlı suç örgütü yöneticisi ve örgüt üyesi konumunda bulunan şahısların yakalanması, suçtan elde edilen haksız kazancın tespit edilmesi, örgüt bağlantılarının açığa çıkartılarak faaliyetlerinin akamete uğratılması amacı ile İl Merkezi, Honaz, Sarayköy ve Acıpayam ilçelerinde şüpheli şahısların ikamet ve işyerlerinin bulunduğu 28 adreste gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlar sonucunda 19 şüpheli şahıs yakalandı.

ELE GEÇİRİLENLER

Yakalanan şüphelilerin ikamet,  işyerleri ve araçlarında yapılan aramalarda; 6 adet 9 mm çapında ruhsatsız tabanca, 3 adet kurusıkı tabanca, 4 adet ruhsatsız av tüfeği, 555 adet 9 mm çapında fişek, 144 adet 7,65 mm çapında fişek, 3 adet muşta, 1 adet satır ile suç delili niteliğinde bulunan çok sayıda çek, senet, doküman ve dijital materyal ele geçirildi.

12 ŞAHIS TUTUKLANDI

Operasyonda 1’i cezaevinde olmak üzere toplam 19 şüpheli şahıs şüpheli şahıs hakkında “Çıkar Amaçlı Silahlı Suç Örgütü Kurmak, Yönetmek ve Üye Olmak” suçlarından yakalanarak adli makamlara sevk edildi. 7 şüpheli şahıs adli kontrolle serbest bırakılırken 12 şüpheli şahıs tutuklandı.

Denizli’de Tefecilik Operasyonu! 28 Adrese Baskın Yapıldı

Yorumlar (0)