Denizli'de öfkeli komşu, korku dolu anlar yaşattı

Denizli'nin Tavas ilçesinde otizmli bir çocuğun ailesi, çocuğun sesinden rahatsız olan üst komşularının kapılarına bıçakla saldırdığı gerekçesiyle komşuları hakkında suç duyurusunda bulundu. Ayrıca gözü dönmüş komşuyla kapıda yaşanan korku dolu anlar başka bir komşu tarafından telefonla kaydedildi.

ASAYİŞ 03.12.2019, 16:34 03.12.2019, 17:15
Denizli'de öfkeli komşu, korku dolu anlar yaşattı

HABERDENİZLİ.COM

İddiaya göre olay, Denizli'nin Tavas ilçesinde 30 Kasım Cumartesi gecesi meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Tavas ilçesinde işletmecilik yapan Ahmet Ç., ailesi ve evinde biri engelli olan torunları ile bir yakınının nişan merasimine gitmek üzere hazırlık yapıyordu. Bu sırada Ahmet Ç'yi üst komşusu Cemal D. arayarak çok gürültü olduğunu ve çocuklarını susturmasını istedi. Komşusunun şikayeti üzerine torunlarından birinin engelli olduğunu ve kendilerinin de durduramadığını belirten Ahmet Ç. komşusuna''Torunum her zaman yanımda kalmıyor. Haftada bir gün geliyor. Biraz sabret nişana gideceğiz''dediği ancak ancak komşusunun bu durumada anlayışsız davrandığı öne sürüldü.

AĞZA ALINMAYACAK KÜFÜRLER ETTİ

Komşusunun daha öncede evinin kapısına vurmak suretiyle Ahmet Ç. ve ailesini rahatsız ettiği iddia edilirken, Cumartesi akşamı yaşanan olayda telefon görüşmesinin ardından gözü dönmüş komşu Cemal D.'nin ağza alınmayacak küfürlerle elinde bıçakla kapıya dayandığı öne sürüldü. Ahmet Ç.'nin olayın büyümemesi üzerine kapıyı açmadığı ve 155'i arayarak polisten yardım istediği ancak torunlarından birinin babasının geldiğini düşünerek kapıyı açtığı öğrenildi.

BIÇAKLA KAPIYA DAYANDI İDDİASI

İddiaya göre, torunun kapıyı açması üzerine aile şoku yaşadı. Komşu Cemal D.'nin elinde bir bıçakla kapıya dayandığını gören ailede çocuklar ve ev halkı büyük korku yaşadı. Ahmet Ç'nin komşusu Cemal D.'yi yatıştırma çabaları sonuç vermezken komşusun küfür dolu başırışları yan komşunun dışarı çıkmasına neden oldu. Ahmet Ç.'nin yan komşusu Nuri Y. olaya müdahale etmek istesede şasın elindeki bıçak nedeniyle eşi tarafından engellendi. Olay yerine gelen polis ekiplerince Cemal D. gözaltına alınırken, Ahmet Ç. savcılığa giderek komşusu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Yorumlar (0)