Denizli’de kumar operasyonu: 40 kişi suçüstü yakalandı

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde kumar operasyonu gerçekleştirildi. Operasyond 40 kişi suçüstü yakalandı. Kumar oynayan şahıslara 49 bin TL para cezası kesildi.

ASAYİŞ 16.05.2020, 11:46 16.05.2020, 12:31
Denizli’de kumar operasyonu: 40 kişi suçüstü yakalandı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından Denizli’de 15 Mayıs Cuma günü Acıpayam İlçesi’nde kumar oynandığına dair gelen ihbarlar üzerine operasyon gerçekleştirildi.

Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden yapılan operasyonlar da; ikamet olarak kullanılan adreslerin kumarhane gibi düzenlendiği 4 farklı adreste yapılan aramalarda, 40 şahsın sosyal mesafe kurallarını ihlal ederek kumar oynadığı ve alkol aldıkları tespit edildi.

Kumar oynattığı tespit edilen  H.G., H.Ö., S.K. ve B.K. isimli şahıslara ‘Kumar Oynamaya Yer ve İmkân Sağlama Suçu’ndan adli işlem yapıldı.

Ayrıca kumar oynayan şahıslara toplamda; 49 Bin TL İdari işlemi uygulandı.

Şahısların tamamı hakkında TCK’ nın 195. Maddesi gereği “Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma” suçundan da adli İşlem yapıldı.

Yapılan operasyon neticesinde; kumar oyunlarında kullanıldığı tespit edilen 104 adet farklı renklerde para yerine geçen pul, 33 deste iskambil kâğıdı ve oyun taşları ele geçirildi.

Yorumlar (0)