Denizli'de Kaçakçılara Yönelik Operasyon!

Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından il geneli Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile mücadele ekipleri tarafından emtia, parada sahtecilik, resmi belgede sahtecilik ve vergi usul kanuna muhalefet suçlarına yönelik operasyon gerçekleştirildi.

ASAYİŞ 12.10.2020, 15:11 12.10.2020, 16:13
Denizli'de Kaçakçılara Yönelik Operasyon!

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar ile; Kaçakçılık ve Organize Suçları 5 - 11 Ekim tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; Denizli genelinde Emtia Kaçakçılığı ile ilgili olarak her türlü kaçakçılığın önlenmesi amacıyla gerçekleştirilen 5 ayrı operasyon neticesinde; 5 şüpheli şahıs yakalandı.

Yakalanan şüpheli şahıslar hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında adli işlem yapıldı.

Yapılan operasyonlarda; 343 Adet Cinsel İçerikli Ürün, 211 Adet Kaçak Apple Airpods Bluetooth Kulaklık, 111 Adet Kaçak Parfüme el konuldu.

PARADA SAHTECİLİK YAPAN ŞAHISLAR YAKALANDI
Yinede Denizli'de yapılan çalışmalar neticesinde; Parada Sahtecilik suçunun önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında; 3 şüpheli şahıs yakalandı.
Yapılan aramalarda 29 adet sahte 100 TL’lik banknot ele geçirildi.

Parada Sahtecilik suçundan adli makamlara sevk edilen  şüphelilerden 1 şüpheli şahıs tutuklandı.

VERGİ USUL KANUNA MUHALEFETTEN ADLİ İŞLEM YAPILDI

Denizli genelinde hakkında Yakalama emri bulunan ve aranan şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde; Vergi Usul Kanuna Muhalefet suçundan aranması bulunan 1 şüpheli şahıs yakalandı. Hakkında adli işlem yapıldı.

RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK YAPAN ŞAHIS TUTUKLANDI

Resmi Belgede Sahtecilik suçundan aranan 1 şüpheli şahıs yakalanmış, çıkarıldığı adli makamlarca  tutuklandı.

Yorumlar (0)