Denizli’de Jandarmanın Denetim Sürüyor

Denizli ölümlü kazaların artması üzerine harekete geçen Denizli İl Jandarma Komutanlığı 28-29-30 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirdiği denetimlerde bin 540 araç kontrol edilerek, 111 araç sürücüsü hakkında idari para cezası uygulanırken 17 bu araç trafikten men edildi.

ASAYİŞ 31.08.2020, 14:22
Denizli’de Jandarmanın Denetim Sürüyor

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İl Jandarma Komutanlığı son zamanlarda artan trafik kazalarıyla ilgili karayolunda; özel denetim Hız Kontrolü, Alkol Kontrolü, Traktör ve Zirai Araçların Denetimi, Motosiklet ve Motorlubisiklet Denetimi ile Tarım İşçisi ve Personel Taşıyan Servis Araçların Denetimi gerçekleştirdi. Denetimlerde koruyucu tertibat olan emniyet kemeri ve kaskın kullanımının önemi, hız sınırlarına uyulması, sürüş esnasında cep telefonu ile görüşülme, izin verilen sınırlar üzerinde yolcu taşınması, alkollü olarak araç kullanılması hususları ile  özellikle traktörlerin üçgen reflektörlerinin ve flaşörlü çakar lambalarının bulunup bulunmadığı denetlendi.  Uygulamalarda bin 540 araç kontrol edilerek,  111 araç sürücüsü hakkında idari para cezası uygulanırken 17 bu araç trafikten men edildi.

Denetimlerde ayrıca, Denizli İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde 2020 yılı içerisinde meydana gelen ölümlü kazalardan üçüne traktörlerin karıştığı, her üç kazada da traktörlerin devrilerek ters dönmesi neticesinde ölüm olayının meydana geldiği tespit edildiğinden, traktörlere bu kapsamda tedbir amaçlı kabin taktırılması veya koruma çerçevesi yaptırılmasının önemi sürücülere anlatıldı.

Özel denetimlerin ve diğer denetimlerin artarak devam edeceği belirtilerek, sürücülerden trafik kurallarına uymada gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)