Denizli'de Jandarma'dan 3 İlde Operasyon

Denizli’de 2 yaşlı vatandaşı evlenme vaadi ile dolandıran 3’ü kadın 5 şüpheli, JASAT’ın 3 ilde yaptığı eş zamanlı operasyonla yakalandı. Şüphelilerden 1’i ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılırken adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ASAYİŞ 17.04.2021, 11:18 17.04.2021, 11:36
Denizli'de Jandarma'dan 3 İlde Operasyon

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), Kale İlçe Jandarma Komutanlığı ve Beyağaç İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Denizli'nin Kale ve Beyağaç’ta V.Ş. ile H.Y’nin evlenme vaadiyle dolandırıldığı ihbarı üzerine harekete geçti.

Jandarma ekipleri tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 3 ay boyunca çalışma yapan ekipler, dolandırıcıların Huriye Ç.(44), Meryem Y.(42), Özlem K.(23),Özcan Ç. (45), Hüseyin K. (65) olduğunu tespit etti.

3 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Şüphelilere yönelik Denizli, İzmir ve Muğla’da eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, şüphelileri yakaladı.

4 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Şüphelilerden Meryem K. ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.

BAKIMA MUHTAÇ OLAN KİŞİLERİ DOLANDIRIYORLAR

Öte yandan dolandırıcıların, dolandıracakları kişileri seçerken titiz davrandıkları, kandırabilecekleri yaşlı ya da bakıma muhtaç çocuğu olan erkeklerin tercih edildiği belirlendi.

Dolandırma planının ise evlenecek kadınları getiren erkeklerin ve olayı organize eden kadının nakit para istediği, parayı aldıktan sonra evlenecek kadını evde bıraktıkları ve dolandırılan kişinin evinden ayrıldıktan birkaç saat sonra da evlenme amacıyla gelen kadının evleneceği kişiyi bir bahane ile evden bir şeyler almaya göndererek evden kaçtığı şeklinde gerçekleştirdikleri ortaya çıktı.

Ayrıca, dolandırıcıların 2 kişiye daha evlilik için Özlem K’yı getirdikleri senet istedikleri, vatandaşların kabul etmemesi üzerine teşebbüste kaldığı belirlendi.

Yorumlar (0)