Denizli'de Fetö Operasyonu, 7 Tutuklama

Denizli Emniyet Müdürlüğü, İl Geneli FETÖ/PDY Terör örgütüne yönelik 9 adrese yapılan operasyonlarda gözaltına 8 kişiden 6'sı tutuklandı.

ASAYİŞ 01.03.2021, 13:28 01.03.2021, 15:02
Denizli'de Fetö Operasyonu, 7 Tutuklama

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlarla, 22-28 Şubat tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; FETÖ/PDY Terör Örgütü ile ilgili olarak örgütün Denizli'de yeniden yapılanmasını deşifre ederek, örgütle irtibatlı ve iltisaklı olduğu belirlenen her türlü yapı oluşum ve grupların faaliyetlerin engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde;
İlimizde deşifre olmuş örgüt mensuplarının örgütten kopmalarını önlemek, haklarında yürütülen soruşturmalar nedeniyle aranan örgüt mensuplarına yardım etmek, yer temin etmek, örgüt adına para toplamak ve sohbet toplantıları düzenleyerek örgütün dağılan kadrolarını tekrar bir araya getirme çabası içerisinde olan, örgüt içerisinde çözülmenin önüne geçmek amacıyla tutuklu olarak yargılamaları devam eden örgüt mensuplarının yakınlarına maddi yardım yapmak isteyen FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyelerinin yakalanması amacıyla 9 farklı adrese düzenlenen operasyonda 8 şüpheli şahıs yakalanmış, şüphelere ait ikametlerde yapılan aramalarda; çok sayıda dijital ve örgütsel doküman ile örgüt mensuplarına dağıtılmak üzere ayrı ayrı zarflara konulmuş 7.500 TL para ele geçirildi.
Adli makamlara FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyesi olma suçundan sevk edilen 8 şüpheli şahıstan 6 şüpheli şahıs tutuklandı.

22-28 Şubat tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan haklarında yakalama kararı bulunan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan operasyonlarda; 
Bursa Ağır Ceza Mahkemesince 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen 1 şahıs yakalanmış, adli makamlara sevk edilen şahıs tutuklandı.

Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesince hakkında yakalama emri bulunan İhraç Öğretmen 1 şahıs yakalandı. Yakalanan şahısla ile ilgili adli makamlar tarafından işlem yapıldı.
 

Yorumlar (0)