Denizli'de dolandırıcı suçüstü yakalandı

Denizli'nin Sarayköy İlçesi'nde 159 bin 400 TL'lik dolandırıcılık olayı gerçekleştirildi. Dolandırıcı şahıs suç üstü yakalandı.

ASAYİŞ 19.12.2020, 14:50 19.12.2020, 15:14
Denizli'de dolandırıcı suçüstü yakalandı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli’nin Sarayköy İlçesi’nde 17 Aralık Perşembe günü  bir vatandaşı telefonundan arayarak kendisini komiser olarak tanıtıp, “Banka hesaplarının FETÖ Terör Örgütü tarafından ele geçirildiğini, şahıslara operasyon yapılabilmesi için bankadan paralarını çekip kendilerine vermeleri gerektiğini ve operasyondan sonra bu paraları devletin geri iade edeceğini” söyleyerek, müştekiyi “kandırmak ve korkutmak” suretiyle müştekinin bankada bulunan 159 bin 400 TL parayı bankadan çekerek şüpheliye kendi evinde  teslim edeceği bilgisine ulaşılması üzerine operasyon gerçekleştirildi.

Yapılan operasyonda; vatandaşın ikametinde ve çevresinde gerekli emniyet tedbirleri alınarak, şüphelinin  poşet içesindeki parayı teslim aldığı esnada şüpheli şahıs suçüstü yakalandı.

İçi para dolu poşet eksiksiz olarak müştekiye teslim edildi.

Olayla ilgili suçüstü yapılarak yakalanan 1 şüpheli şahıs, çıkartıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kendilerini Polis, Asker veya Savcı olarak tanıtarak yapılan dolandırıcılık olaylarının, önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve  vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları halinde bu şahıslara itibar etmemeleri, şüphe arz eden bir durumda 155-112 ihbar hattını aramaları gerekmektedir.”
 

Yorumlar (0)