Denizlide 639 Kaçak Cep Telefonu ve Aksesuarı Yakalandı

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Denizli'de son 1 haftada Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından Kaçakçılık ve Organize Suçlara yönelik çok sayıda operasyon yapıldı. 

ASAYİŞ 10.01.2022, 16:57 10.01.2022, 17:35
Denizlide 639 Kaçak Cep Telefonu ve Aksesuarı Yakalandı
banner1749

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan talimatlar ile 3 - 9 Ocak 2022 haftasında yapılan operasyonlar sonucunda, Denizli genelinde “Emtia Kaçakçılığı” ile her türlü kaçakçılığın önlenmesi amacıyla gerçekleştirilen 3 ayrı operasyonda, 5 şüphelinin yakalandığı belirtildi. Yakalanan şüpheliler hakkında “5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu” kapsamında “Emtia Kaçakçılığı” suçundan adli makamlarca işlem yapıldı. 

Operasyonlar ve aramalarda;

339 adet kaçak cep telefonu, 610 adet kaçak cep telefonu aksesuarı ele geçirildi.

Kaçakçılık konuları ile her türlü kaçakçılığın önlenmesi amacıyla gerçekleştirilen diğer bir operasyondaki aramalarda, 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Olayla ilgili yakalanan şüpheli şahıs hakkında “6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler” kanunu kapsamında adli makamlarca işlem yapıldı.

Öte yandın Denizli genelinde kaçakçılık konuları ile ilgili olarak hakkında yakalama emri bulunan ve aranan şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında;

Tefecilik suçundan 2 yıl 224 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs yakalandı. Şüpheli çıkartıldığı adli makamlarca tutuklandı.

Nitelikli Dolandırıcılık suçundan 3 yıl 4 ay gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan 1 şahıs yakalandı, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)