Denizli’de 474 Bin TL’lik Vurgun Yapan Dolandırıcılar Yakalandı

Denizli’de kendini polis, asker ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar 474 Bin TL’lik vurgun yaptı. Olaydan sonra polis ekipleri şahısların peşini bırakmadı ve dolandırıcı 2 kişiyi yakaladı.

ASAYİŞ 22.10.2020, 09:44 22.10.2020, 12:06
Denizli’de 474 Bin TL’lik Vurgun Yapan Dolandırıcılar Yakalandı
banner1749

HABERDENİZLİ.COM

Denizli genelinde kendisini Polis- Asker ve Savcı olarak tanıtıp, telefonla ulaştıkları kişileri kandırmak suretiyle paralarını dolandırmak isteyen şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda;

Vatandaşları telefonla arayarak kendilerini Denizli Cumhuriyet Başsavcısı ve Denizli İl Emniyet Müdürü olarak tanıtıp, “Adınız FETÖ Terör Örgütüne karıştı, isminizi aklayabilmemiz ve asıl suçluları tespit ederek yakalayabilmemiz için, bankada bulunan tüm paranızı çekip, yanınıza gelen sivil polise vermeniz gerekmektedir, polisler şüphelileri yakalayacaklar” diyerek müştekinin üzerinde korku ve panik yaratmak sureti ile banka hesaplarında bulunan toplamda 474 Bin TL’yi poşet içerisinde, kendisini sivil polis olarak tanıtan şüpheliye elden teslim ederek, dolandırılması olayı ile ilgili olarak yapılan operasyon da; 

Olayla ilgili olarak çevrede bulunan tüm güvenlik kameraları ile PTS kayıtlarının detaylı bir şekilde incelenmesi sonucu, şüphelilerin Denizli’ye 79 plakalı bir araçla geldikleri ve vatandaştan parayı aldıktan sonra, aynı gün Denizli’den ayrılarak ,İzmir’e gittikleri tespit edildi.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışmalar sonucu 2 şüpheli şahıs İzmir’de yakalanmış ve çıkartılmış oldukları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü yapılan açıklamada ise şunlar söylendi: “Kendilerini Polis, Asker veya Savcı olarak tanıtarak yapılan dolandırıcılık olaylarının, önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve  vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları halinde bu şahıslara itibar etmemeleri, şüphe arz eden bir durumda 155-112 ihbar hattını aramaları gerekmektedir. Unutmayın! Polis asker veya savcı sizden para, hesap numarası, ziynet eşyası istemez”

Denizli’de 474 Bin TL’lik Vurgun Yapan Dolandırıcılar Yakalandı

Yorumlar (0)