Denizli'de 200 Bin TL'lik Hırsızlık!

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan talimatlar ile polis ekipleri tarafından hırsızlık olayına karışan şahıslara yönelik operasyon gerçekleştirildi. Operayonda 200 bin TL değerinde ziynet eşyası çalan 5 kişi tutuklandı.

ASAYİŞ 27.02.2021, 13:00 27.02.2021, 14:31
Denizli'de 200 Bin TL'lik Hırsızlık!

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde bulunan bir ikametten, yaklaşık olarak toplam değeri 200 bin TL tutarında bilezik, para ve ziynet eşyasının, çalınması olayı ile ilgili olarak yapılan operayon başlatıldı.

Olayla ilgili olarak çevrede bulunan birçok güvenlik kameralarının incelemesi, alınan istihbari bilgiler doğrultusunda hırsızlık olayını gerçekleştiren “Kayseri ve Nazilli Grubu” olarak tanınan ve evlerden hırsızlık yapan şüpheliler  tespit edildi.

Tespit edilen şüphelilerin yakalanması için, yapılan titiz çalışmalar ve takipler neticesinde; şahısların olay akabinde ticari taksi ile Denizli'de bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkına geldikleri, buradan şehir içi minibüsü ile Denizli'de tren garında inip, Nazilli ilçesine ait otobüse binerek, Buharkent ilçesine varmadan boş arazide otobüsten indikleri ve buradan da kendilerine ait bir araçla Nazilli ilçesine gidip konakladıkları, ertesi gün şahısların Kayseri İline gitmek üzere Afyonkarahisar İli istikametine artçı öncü şekilde 2 farklı araç ile belirli mesafe aralıklarla tedbir uygulayarak yola çıktıkları tespit edilerek araçlar takibe alındı.

Afyonkarahisar'ın Dinar ve Çay İlçe Emniyet Amirliği görevlileriyle irtibata geçilerek, Çay ilçesinde bulunan Polis uygulama noktasında, araçlar ve içerisinde bulunan 4 bayan 1 erkek olmak üzere toplam 5 şüpheli şahıs yakalanmış, araç ve şahıslar üzerinde yapılan aramada çalıntı olduğu tespit edilen 4 bilezik, 1 altın zincir, 1 adet yüzük, 2 adet altın kolye, 2 çift küpe ve 2 bin 900 TL para ele geçirilerek sahibine teslim edildi.

Yakalanan 5 şüpheli şahıs çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandı.

Yorumlar (0)