Denizli'de tütün, emtia ve silah kaçakçılığı operasyonu

Denizli Geneli Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile Mücadele ekipleri tarafından gerçekleştirilen tütün, emtia ve silah kaçakçılığına yönelik operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslardan 1'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ASAYİŞ 28.09.2020, 15:37 28.09.2020, 15:47
Denizli'de tütün, emtia ve silah kaçakçılığı operasyonu

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar ile Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile mücadele ekiplerince 21 - 27 Eylül tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; Denizli genelinde Tütün ve Tütün Mamulleri Kaçakçılığı ile Emtia (Eşya) Kaçakçılığı konuları ile ilgili gerçekleştirilen 5 ayrı operasyonda toplam 5 şüpheli şahıs yakalanmış, haklarında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında adli işlem yapıldı.

Yapılan Operasyonlarda; 206 Adet Kaçak Eşya (Cep Telefonu, Parfüm, İlaç vb.) 2 bin 17 Adet İçi Tütünle Doldurulmuş Dolma Sigaraya el konuldu.

Yine Denizli genelinde Silah Kaçakçılığı yapmak isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda; Organize suçlarla ilgili olarak ruhsatsız silah taşımak ve bulundurmak isteyen şahısların tespit edilmesi yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında gerçekleştirilen 4 ayrı operasyonda 4 şüpheli şahıs yakalanmış, yakalanan şüpheliler hakkında 2521 SKM Avda ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçaklarının Yapımı, 6136 SKM Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında kanun ve Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçlarından adli ve idari işlem yapıldı.

Şüphelilerden 1'i sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yapılan Operasyonlarda; 544 Adet Silah Malzemesi (av tüfeği iğnesi, namlu, gövde, tetik mekanizması) 11 Adet Ruhsatsız Tüfek, 1 Adet Ruhsatsız Tabanca, 6 Adet Fişek, 2 Adet Muşta, 1 Adet Bıçak, 15 gram metamfetamin uyuşturucu madde ele geçirildi.

Yorumlar (0)