Denizli'de Şok Baskın! 77 Kişi Yakalandı

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Denizli'nin Pamukkale İlçesi ve Acıpayam’da operasyon düzenledi.

Denizli'de Şok Baskın! 77 Kişi Yakalandı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'nin Pamukkale ve Acıpayam İlçesi'nde para karşılığı farklı kişilerin yerleştirilerek uyuşturucu madde satışı yaptırılan bir ikameti tespit eden Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, parçalar halinde adrese getirilerek satışa hazırlanan uyuşturucu maddelerin depolandığı alanları da ortaya çıkardı.

“Torba evi” olarak tabir edilen evde yapılan aramalarda 368 adet ecstasy hap ve 340 gram esrar maddesi ele geçirildi. İkametin yan tarafında yer alan ve zehir tacirleri tarafından zula amaçlı kullanılan metruk binada ise narkotik madde arama köpekleri ile arama yapıldı, 830 adet ecstasy hap bulundu.

Bölgede zula yöntemiyle uyuşturucu madde gizlendiği tespit edilen başka bir adreste ise üzeri mermer ile kapatılan balkon duvarı oyuğundan 784 adet ecstasy hap çıkartıldı.

Yürütülen başarılı operasyonlar neticesinde yaklaşık İki bin adet ecstasy hap yakalandı.

Denizli merkezindeki operasyonların yanısıra Acıpayam ilçesinde bulundukları köy ve yakın arazileri kullanarak yasadışı kenevir eken ve esrar üretimi yapan şahısları takibe alan narkotik ekiplerince 1 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Yapılan çalışmalarda ayrıca 150 gram eroin maddesi, 131 gram metamfetamin maddesi, 40 gram afyon sakızı, 150 mililitre likit esrar maddesi, 36 gram skunk maddesi, 50 gram sentetik kannobinoid maddesi ve 44 adet sentetik hap yakalandı.

Uyuşturucu madde suçlarına karışan 77 şüpheli yakalandı.

Uyuşturucu madde ticareti yaptıkları belirlenen 32 kişiden 25'i çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER