Denizli'de Narkotikten Başarılı Operasyon: 11 Tutuklu

Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince İstanbul'dan Denizli'ye uyuşturucu madde sevk ederek, madde ticareti yapmaya çalışan bir gruba yönelik operasyon gerçekleştirildi. Nisan ayı içerisinde toplam 11 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ASAYİŞ 24.04.2019, 14:37
Denizli'de Narkotikten Başarılı Operasyon: 11 Tutuklu
banner1621

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Narkotik ekiplerinin yaklaşık 4 aydır yürüttüğü takip sonucunda Denizli merkeze uyuşturucu madde getireceği tespit edilen şüpheliler İzmir yolu üzerinde kıskıvrak yakalandı. Biri yabancı uyruklu iki şüphelinin kullandığı araçta yapılan aramada 5 (beş) ayrı poşet halinde 502 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. Öte yandan il merkezinde şahısların bağlantılı olduğu bir adreste de arama yapıldı. M.Ö. isimli kişiye ait ikamette yapılan aramada 1 adet ruhsatsız tabanca ile narkotik madde kullanımı amacı ile hazırlanmış düzenek bulundu.

Denizli'de, İzmir-Denizli Karayolu üzerinde görevlilerce risk analizine dayalı olarak yapılan bir diğer çalışmada ise ekiplerin dur ikazına uymayarak kaçmaya çalışan bir araç yakalandı. Araç içerisinde esrar maddesi ile ecstasy hap bulunması üzerine B.Ö. isimli şahıs gözaltına alındı. Şüphelinin Denizli'nin Pamukkale İlçesi Topraklık Mahallesi'nde bulunan adresinde yapılan aramalarda da satışa hazır halde paketlenmiş uyuşturucu maddeler ele geçirildi.

Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince Nisan Ayı içerisinde gerçekleştirilen başarılı operasyonlar neticesinde Denizli'de toplam 583 gram metamfetamin maddesi, 126 gram esrar maddesi, 50 gram eroin maddesi, 53 adet ecstasy hap, 54 adet sentetik ecza ve 18 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Uyuşturucu Madde Suçlarından 60 şüpheli şahıs hakkında yasal işlem yapıldı. Uyuşturucu Madde Ticareti Suçu kapsamında adli makamlara sevk edilen 15 şüphelinin 11’i çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklandı.

denizli narkotik

denizli narkotik

Yorumlar (0)