Denizli'de Kaçakçılık Yapan İşyerlerine Operasyon

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından Denizli'de kaçakçılık suçlarının önlenmesi kapsamında operasyon ve yakalama çalışmaları gerçekleştirildi.

Denizli'de Kaçakçılık Yapan İşyerlerine Operasyon
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerince alınan istihbari bilgiler ve yürütülen çalışmalar doğrultusunda Denizli'de sigara kaçakçılığının önlenmesi kapsamında görevli ekiplerce çalışmalar başlatıldı.

Denizli'de faaliyet gösteren tütün ve tütün mamülleri satışı yapan işyerlerinde aramalar yapıldı. Yapılan aramalarda 37.300 adet makaron, 2000 pakete yakın kaçak sigara, 625 adet dolma sigara, 20 paket nargile tütünü,67 kg kıyılmış tütün bulunarak el konuldu. 

Yine Denizli'de dizel araçlara çeşitli düzenekler yardımı ile kaçak akaryakıt ikmali yapıldığı yönünde istihbari bilgi alınması üzerine görevli ekiplerce çalışmalara başlanıldı. Konu ile ilgili  yürütülen çalışmalar neticesinde yakıt ikmali yapmak amacıyla kurulu düzeneğin bulunduğu bir araç tespit edildi. Minibüs bir aracın arka kasası içerisinde 2 adet plastik pet tank ve 1 adet metal bidon içerisinde toplam 1.650 litre kaçak akaryakıt ile 1 adet elektrikli akaryakıt aktarma düzeneği bulunarak el konuldu.

Gerçekleştirilen yakalamalar esnasında yakalanan 12 şüpheli şahsın kaçakçılık faaliyetlerine son verilerek haklarında Kaçakçılık Kanunu’na muhalefet suçundan adli, 4733 sayılı Tütün ve Alkol Piyasası Kanunu’na muhalefet suçundan idari işlem yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER