Denizli'de Kaçakçılara 6 Ayrı Operasyon

Denizli genelinde Kaçakçılık ve Organize Suçlar ile mücadele ekiplerince kaçakçılara operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda 6 şahıs gözaltına alındı.

ASAYİŞ 26.10.2020, 16:27 26.10.2020, 16:43
Denizli'de Kaçakçılara 6 Ayrı Operasyon

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarına yönelik operasyon gerçekleştirildi. 19 - 25 Ekim tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; Denizli genelinde Tütün ve Tütün Mamulleri Kaçakçılığı, Emtia Kaçakçılığı ve Akaryakıt Kaçakçılığı ile ilgili olarak her türlü kaçakçılığın önlenmesi amacıyla gerçekleştirilen 6 ayrı operasyon neticesinde; 6 şüpheli şahıs yakalandı.

Yakalanan şüpheli şahıslar hakkında 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında adli işlem yapıldı.

Yapılan operasyonlarda; 9 bin 911 adet cinsel içerikli ürün, 38 adet cep telefonu, 33 adet cep telefonu bataryası, 2 bin 640 litre kaçak madeni yağ, 3 bin 600 adet içi kıyılmış tütün ile doldurulmuş makaron, 6 bin 400 adet sigara sarma kağıdı, 13 kg açık kıyılmış tütün ele geçirildi.

1 KİŞİ TUTUKLANDI

Öte yandan yapılan çalışmalar neticesinde; Denizli genelinde hakkında Yakalama emri bulunan ve aranan şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar neticesinde; Vergi Usul Kanununa Muhalefet suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası ile aranan 1 şüpheli şahıs yakalanmış, çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GÖÇMEN KAÇAKÇISI YAKALANDI

Gökmen Kaçakçılığı Yapma suçundan aranan 1 şüpheli şahıs yakalanmış adli makamlara teslim edilmdi.

DOLANDIRICI YAKALANDI

Kamu Kurum ve Kuruluşları vb. Tüzel Kişilerin Araç Olarak Kullanılması Suretiyle Dolandırıcılık suçundan aranan 1 şüpheli şahıs yakalanmış adli makamlara teslim edildi.

Yorumlar (0)