Denizli'de 'Huzur Operasyonu' Detayları: 20 gözaltı

Denizli'de 120 Polisin katılımıyla kent merkezindeki 3 noktada huzur operasyonu yapıldı. Operasyon kapsamında Türkiye' ye kaçak giriş yapan 20 kişi gözaltına alındı. 

Denizli'de 'Huzur Operasyonu' Detayları: 20 gözaltı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü öncesi huzur operasyonu yaptı. 120 Polisin katıldığı denetimlerde, Pamukkale Üniveristesi kampüsü, otogar ve 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı didik didik arandı. 33 işyeri kontrol edildi. Kentte, çeşitli noktalara kurulan noktalarda şüpheli araçlar arandı. Eğlence mekanları ve kafelerde , 788 kişi  GBT taramasına tabi tutuldu. Şüpheli görülen  kimselerin üzeri detaylı bir şekilde arandı. Saat 21.00'de başlayan denetimler yaklaşık 3 saat sonra sona erdi. Operasyon  kapsamında incelenen 189 kişiden 87'si üzerinde gerekli belgeler olmadığı için gözetim altına alınırken, bunlardan 50'si belgelerinin ibrazını yaptığı için serbest bırakıldı.

17 yabancı ise başka illerde ikamet etmesi gerekirken Denizli'de bulundukları için haklarında işlem yapıldı. 

Ülkeye kaçak yollardan giren 20 kişi yakalandı
Kentte yapılan Huzur operasyonu kapsamında, Türkiye'ye kaçak yollardan girdiği tespit edilen 20 kişi de yakalanarak gözaltına alındı. Denetimlerde uyuşturucudan hakkında arama kararı olan 1 kişi de yakalanarak gözaltına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER