DENİZLİ'DE BİR ŞEHİT DAHA

Denizli'de geçtiğimiz hafta şehit olan Kağan Kandemir'in acısını unutmadan bir şehit haberi de Şırnak'tan geldi. Şırnak'ta personel dağıtımı yapan helikopterin saldırıya uğraması sonucu 1 asker şehit olmuş 7 asker de yaralanmıştı. Ağır yaralı askerin Denizlili olduğu ve yaşamını yitirdiği bilgisi alındı. Askerin terhis olduğu ve dağıtım için helikopterde bulunduğu öğrenildi. Askerin Akhan Mahallesi'nde yaşadığı bilgisi alındı.

DENİZLİ'DE BİR ŞEHİT DAHA

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde personel dağıtımı yapan skorsky helikoptere dokça ve roketatarla yapılan saldırıda tezkeresini alıp memleketine gitmek için helikoptere binen Doğan Güneş isimli asker şehit olurken, saldırıda 7 asker de yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, Beytüşşebap ilçesinde tezkeresini alan ve izine giden askerleri Şırnak'a getirmek için havalanan skorsky helikopterine teröristler tarafından dokça ve roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırıda, ağır yaralanan ve tezkeresini alıp memleketine gitmek üzere helikoptere binen Doğan Güneş kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olurken, 7 asker ise yaralandı.

Saldırı sonrası bölgede hava destekli operasyon başlarken, kobra tipi helikopterler bölgeyi yoğun ateş altına aldı.

TSK'dan açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, terhis olan ve izne giden askerlerin helikopter ile nakli sırasında Beytüşşebap yakınlarında Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından ateş açıldığı belirtilerek açılan ateş sonucu helikopterde bulunan Denizlili Jandarma Er Doğan Acar’ın ağır yaralandığı kaydedildi. Olayı müteakip aynı helikopter ile Şırnak Asker Hastanesine tahliye edilen asker Jandarma Er Doğan Acar, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu açıklandı.Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "10 Ağustos 2015 tarihinde saat 07.05 sularında 8'inci Jandarma Komando Alay Komutanlığı emrinde görevli olup, terhis olan ve izne giden Erbaş/Erlerin, Şırnak / Beytüşşebap'tan Şırnak / Merkeze helikopter ile nakli esnasında, Beytüşşebap yakınlarında Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından ateş açılmış ve açılan ateş sonucu helikopterde bulunan Kahraman bir Jandarma Erimiz ağır yaralanmıştır. Olayı müteakip aynı helikopter ile Şırnak Asker Hastanesine tahliye edilen Kahraman Erimiz, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 09.45 sularında şehit olmuştur" denildi.

Açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah'tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz" ifadesi kullanıldı.

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2015, 12:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ata
Ata - 4 yıl Önce

Bu kadar asker şehit olurken bu devlet nerde ve ne yapıyor sn tayip bey TV den düşmüyor du ama şehit haberleri çıkınca sesi kesildi nedense

Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

"400 vekil verin huzur içinde çözülsün" diyenleri hatirlayin

ismail çibik
ismail çibik - 4 yıl Önce

Yeter artık şehit haberi
şunların kökünü kazıyın
halkın tahammülü kalmadı
artık

SIRADAKİ HABER
banner1243