Denizli'de 8 Kişi Belgede Sahtecilikten Yakalandı

Denizli'de “Nitelikli Dolandırıcılık ve Özel Belgede Sahtecilik” suçuna yönelik yapılan operasyonlarda, 8 Şüpheli yakalandı.

ASAYİŞ 23.03.2022, 23:05
Denizli'de 8 Kişi Belgede Sahtecilikten Yakalandı

Denizli Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, şüpheli şahısların Denizli'de faaliyet gösteren bir traktör bayisinin satışını yaptığı traktörlerin, AT Uygunluk Belgeleri üzerinde model yıllarını değiştirdikleri belirtildi. 

2014-2018 yılları arasında toplam 1.466 traktörün piyasaya satışının yapıldığı, traktör bayisince satışı yapılan traktörlerin üretim tarihindeki AT uygunluk belgesi ile tescil dosyası içerisindeki AT uygunluk belgeleri karşılaştırıldığında 195 traktörün AT uygunluk belgesindeki üretim tarihinin değiştirilerek özel belgede sahtecilik suçunun işlendiğinin ve haksız kazanç elde edildiği tespit edildi.

Uzun süreli projeli çalışmalar sonucunda, Denizli ve ilçeleri ile Uşak ili Eşme ilçesinde bulunan adreslerde yapılan eş zamanlı operasyonlar neticesinde 8 şüpheli şahsın yakalandığı belirtildi.

Yakalanan 8 şüpheli şahıs hakkında “Nitelikli Dolandırıcılık ve Özel Belgede Sahtecilik” suçundan adli makamlarca işlem yapıldı.
 

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)
banner1776
banner1751
22
kapalı