banner1348

Denizli'de 4 Bin 200 Litre Kaçak Akaryakıt Yakalandı

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından ilimizde Akaryakıt Kaçakçılığı yapan şahıslara ve organizasyonlara yönelik operasyon düzenlendi.

Denizli'de 4 Bin 200 Litre Kaçak Akaryakıt Yakalandı
banner1336

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube görevlileri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında ilimizde akaryakıt kaçakçılığı suçunun önlenmesi amacıyla görevli ekipler tarafından çalışmalar başlatıldı.

Denizli'ye Yasadışı yollardan denetimsiz olarak madeni yağ, baz yağları, bitkisel yağlar, sanayide kullanılan çeşitli atık yağlar inceltici kimyasal maddeler ile doğrudan işlenerek standart dışı kaçak akaryakıt imalatı yapmak üzere satışa sunulamak istendiği ve piyasaya karışımlı kaçak akaryakıt sürüldüğü yönünde alınan istihbarat üzerine operasyonel çalışmaya dönüştürüldü.

Görevli ekipler tarafından yapılan kontroller ve yürütülen çalışmalar sonucunda karışımlı kaçak akaryakıt imalatı yapmak için bir aracın tehlikeli madde taşıdığı tespit edildi. Gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra kamyonet durduruldu.

Araç içerisinde yapılan kontrollerde 4 tane 1.000 litre kapasiteli plastik tank ve 1 tane 200 litre kapasiteli metal varil olduğu görüldü.

Tank ve variller içerisinde kaçak akaryakıt imalatı için kullanılmak üzere Denizli dışında bulunan atık madde ve geri dönüşüm fabrikalarında çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra motorin olarak kullanılmak üzere karışımlı akaryakıt oluşturmada kullanabileceği tahmin edilen, ayrıca tehlikeli madde taşıma belgesi bulunmayan araç içerisinde toplam 4 bin 200 litre karışımlı akaryakıt bulunarak el konuldu.

Kaçak akaryakıt ile ilgili olarak yakalanan 2 şahıs hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.


 

haberdenizli.com

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER