Denizli Cumhuriyet Savcılığı'ndan Dolandırıcılık Uyarısı

Denizli'de Cumhuriyet Savcısının ismini kullanıp vatandaşları dolandırmaya çalışan şahıslar hakkında yakalama çalışması başlatıldı. Savcılık vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu.

ASAYİŞ 25.06.2020, 16:35 25.06.2020, 17:34
Denizli Cumhuriyet Savcılığı'ndan Dolandırıcılık Uyarısı

HABERDENİZLİ.COM

Denizli'de Denizli Cumhuriyet Başsavcısı ve Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili'nin isimlerini kullanarak vatandaşlara “isimlerinin FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturmalarında geçtiği, araçlarda kimliklerinin bulunduğu” söyleyip dolandırıcılık yapan şahıslar hakkın dikkatli olunması konusunda açıklama yapıldı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı ise dolandırıcılara karşı uyarılarda bulundu.

Açıklamada: "Son günlerde Edinilen bilgilere göre, bazı şahısların Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Denizli Cumhuriyet Başsavcı Vekili Vedat Kadri Özüer ve Denizli Cumhuriyet Savcılarının isimleri ve sicil numaraları kullanılarak, vatandaşlara “isimlerinin FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturmalarında geçtiği, araçlarda kimliklerinin bulunduğu” yönünde söylemlerde bulunarak mevcut soruşturmalardan kurtulma vaadiyle para talebinde bulundukları tespit edildi.

Bu iddialara ilişkin gerekli soruşturmalara başlandığı ve fail ya da faillerin tespitine çalışılmakta olduğu belirtildi.

Ne Cumhuriyet Başsavcısı, ne Cumhuriyet Başsavcı Vekili, ne de Cumhuriyet Savcılarının, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına ve yasalarına aykırı davranışlarda ve maddi menfaat teminine yönelik bir talepte bulunmaları düşünülemez.

Bu sebeple bu kişilerin isimleri kullanılarak yapılan hiçbir talebe ve verilen vaatlere itibar edilmemesi, kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

banner1640
Yorumlar (0)