Boş Dediği Tankerden 22 Ton Kaçak Madeni Yağ Çıktı!

Denizli Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından ilimizde her türlü kaçakçılık faaliyetinin önlenmesi ve kaçakçılık suçlarını işlemek isteyen şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyonlar gerçekleştirildi.

Boş Dediği Tankerden 22 Ton Kaçak Madeni Yağ Çıktı!

HABERDENİZLİ.COM

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yürütülen çalışmalar doğrultusunda Denizli’de akaryakıt Kaçakçılığı önlenmesi amacıyla son bir hafta içerisinde ekiplerce operasyonel çalışmalar başlatıldı.

Denizli’de Akaryakıt Kaçakçılığı’nın önlenmesi amacıyla ekiplerce yürütülen çalışmalar esnasında Denizli’de seyir halinde diğer illere gitmek üzere bulunan ve arka kısmında boş olduğunu gösteren tabela takılı olmasına rağmen yapılan kontrollerde içerisinde yük olduğu görülen bir tanker tespit edildi. Görevli ekiplerce yapılan aramalarda yüklü tankerin madeni atık yağ ile yüklü olduğu, bu yüke ait belgeler üzerinde yapılan incelemelerde evraklar üzerinde oynamalar yapıldığı, olması gerekenden fazla rakamlarla evrakların düzenlendiği ve yasadışı yollarla taşıma yapıldığı tespit edildi. Yüklü tanker üzerinde yapılan aramalarda toplam 22 ton 250 litre kaçak madeni atık yağ bulunarak el konuldu.

Operasyonlar neticesinde yakalanan şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na Muhalefet suçlarından adli işlem yapıldı.

Boş Dediği Tankerden 22 Ton Kaçak Madeni Yağ Çıktı!

Boş Dediği Tankerden 22 Ton Kaçak Madeni Yağ Çıktı!

Zekican ŞENKAYA

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER