Basık Tekerden Şüphelendiler 3.000 Akaryakıt Buldular

Denizli Emniyet Müdürlüğü KOM Şube görevlileri tarafından ilimizde Kaçak Sahte Alkol ve Akaryakıt Kaçakçılığı yapan şahıs ve organizasyonlara yönelik operasyonlar düzenlendi. 13 kişi gözaltına alındı.

Basık Tekerden Şüphelendiler 3.000 Akaryakıt Buldular

HABERDENİZLİ.COM

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube görevlilerince alınan istihbarat bilgileri ve yürütülen çalışmalar doğrultusunda Denizli'de Kaçak ve Sahte Alkol Üretiminin, Akaryakıt Kaçakçılığı ve yasadışı yollarla her türlü kaçak eşya satışının önlenmesine yönelik çalışmalar başlatıldı.

Denizli'de sağlıksız sartlarda alkollü içki üretimi yapan şahıslar yapılan çalışmalar neticesinde, tespit edilen şüpheli şahısların evlerinde ve yaplan operasyonla kaçak sahte alkollü içki üretim yeri olarak kullandıkları yerlerde Yapılan aramalarda toplam 1.000 litre ve 350 şişeye kaçak sahte alkol bulundu. 

Basık Tekerden Şüphelendiler 3.000 akaryakıt Buldular

Devam eden çalışmalarda ekiplerin yapmış olduğu tespitler sonucunda Denizli'de her türlü kaçak akaryakıt satışının önlenmesi amacıyla şüpheli olarak tespit edilen bir araç içerisinde yapılan kontrollerde aracın tekerlerinin basık olduğu üzerinde fazla yük olduğu dingillerinin normalinden daha aşağıda ve aracın kasa kısmında siyah ve kahverengi lekelerin olduğu tespit edildi. Yapılan kontrollerde araç içerisinde 2 adet 1.000 litre kapasiteli plastik tank ve 4 adet her biri 200 litre kapasiteli metal variller içerisinde toplam 3.000 litreye yakın karışımlı akaryakıt bulundu.

KOM Şube Müdürlüğü görevlileri tarafında son 1 ay içerisinde Denizli'de her türlü kaçakçılık faaliyetinin önlenmesi ve kaçak ürünlerin satışı yapmak isteyen şahısların yakalanması amacıyla gerçekleştirilen operasyonlarda yapılan aramalarda toplam;3.000 litreye yakın karışımlı akaryakıt, 1.000 litreye yakın kaçak sahte alkol, 350 şişe kaçak sahte alkol, 50 adet kaçak ilaç, 130 şişe kaçak sahte alkol, 1 adet ruhsatsız tabanca, 7 adet fişek bulunarak el konuldu.
Operasyonlar sonucunda yakalanan 13 şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na Muhalefet suçundan adli işlem yapıldı.

Basık Tekerden Şüphelendiler 3.000 Akaryakıt BuldularBasık Tekerden Şüphelendiler 3.000 Akaryakıt BuldularBasık Tekerden Şüphelendiler 3.000 Akaryakıt Buldular
 


 

haberdenizli.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER