77 YAŞINDA HAYATINI KARARTTILAR

Denizli’de İncilipınar Mahallesi’nde kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcılara inanan yaşlı kadın, balkonun altında bekleyen dolandırıcılara 50 bin TL değerindeki altın, 5 bin euro, 600 dolar ve 4 bin TL’yi poşete koyarak attı. Tüm birikimlerini dolandırıcılara kaptıran yaşlı kadın ise, “Bir kuruşum kalmadı” diyerek isyan etti.

ASAYİŞ 25.09.2014, 17:05 25.09.2014, 17:08
77 YAŞINDA HAYATINI KARARTTILAR

Olay, öğle saatlerinde İncilipınar Mahallesi 1231. Sokak’ta meydana geldi. Almanya’dan emekli olduktan sonra Denizli’de yaşamaya başlayan 77 yaşındaki Meryem Kaşlı’yı cep telefonundan dolandırıcılar aradı. Dolandırıcıların Denizli’de terör örgütü tarafından kuyumcu soyulduğunu ve olay yerinde kimlik fotokopisi olduğunu söylemesi üzerine yaşlı kadın paniğe kapıldı. Dolandırıcılar yaşlı kadına evde bulunan tüm altınları ve paraları poşete koyarak balkonun altında bekleyen sivil polise atmasını istedi. Bunun üzerine Meryem Kaşlı, evinde bulunan yaklaşık 50 bin TL değerindeki altın, 5 bin euro, 600 dolar ve 4 bin TL nakit parayı siyah bir poşete koyarak balkondan aşağı attı. Sokakta bekleyen araçtan inen bir kişi, parayı alarak uzaklaştı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan yaşlı kadın hemen polisi aradı. Polis ekipleri evde ve çevrede incelemeler yaptı. Olayın ardından emniyete giderek ifade veren kadın daha sonra evine döndü. 
Dolandırıldığına inanamadığını belirten Meryem Kaşlı, "Ben sürekli olarak böyle şeyler yaşanmasın diye çevremi uyarırdım. Büyük boşluğuma geldi. Bana hiç telefonu kapattırmadılar. Dediklerini yaptım. Altınları ve paraları bir poşete koyup, polis olduğunu sandığım kişiye balkondan attım. Bütün birikimimi dolandırıcılara kaptırdım. Benim gibi başkaları yanmasın. Dolandırıcılara inanmasınlar. Şimdi sadece 1 lira param kaldı" dedi.

Kaynak: haberdenizli.com
Yorumlar (0)